تبلیغات
volleyjoon - رباط صلیبی علیرضا نادی پاره شد/احتمال عمل جراحی 50-50 است/احسان علیخانی

volleyjoon

ما طرفدار والیبال هستیم وتاهمیشه طرفدار باقی میمونیم

رباط صلیبی علیرضا نادی پاره شد/احتمال عمل جراحی 50-50 است/احسان علیخانی


به گزارش خبرگزاری تسنیم، سال گذشته خوشحالی صعود تیم ملی ایران به لیگ جهانی هنوز در صورت علی نادی دیده می‌شد که خولیو ولاسکو،‌ آب سردی روی رویاهای کاپیتان وقت تیم ملی برای اولین حضور ایران در لیگ جهانی ریخت. بازیکن شماره 9 تیم ملی کشورمان وقتی ژاپن در سالن مملو از جمعیت آزادی مغلوب تیم تازه قدرت گرفته ایران شد خودش را به عنوان اولین کاپیتان ایران در تاریخ لیگ جهانی تصور می‌کرد. نه تنها او بلکه هیچ شخص دیگری حتی فکرش را هم نمی‌کرد که ولاسکو روی نام بهترین و با ثبات‌ترین بازیکنش خط بکشد و آرمین تشکری جوان را از تیم سایپا جایگزین او کند.


درگیری ولاسکو و نادی از همان موقع شروع شد. ولاسکو با حمایت فدراسیون والیبال در جملات کوتاهی که هیچ وقت علی نادی را قانع نکرد، دلیل خط خوردن او را فرصت دادن به بازیکنان جوان بیان کرد. نادی هم خیلی رُصریح به استناد بازی‌هایی که برای تیم ملی انجام داده خودش را یکی از بهترین‌ها دانست و حرف‌‌های ولاسکو را نوعی فریب اذهان عمومی دانست. او اعتراف کرد که طی چند روز اولی که این خبر را شنیده کاملا شوکه شده بوده ولی نمی‌خواهد دیگر حتی به آن فکر کند.

دعوت نشدن او برای مسابقات جام ملت‌های سال 2013، این شایعه را قوت بخشید که نادی باید برای همیشه یا حداقل تا زمانی که ولاسکو در راس کادر فنی تیم ملی است، قید پوشیدن پیراهن این تیم را بزند. دومین قهرمانی متوالی آسیا و تمایل فدراسیون برای تمدید قرارداد ولاسکو تا المپیک 2016 برزیل، نادی را برای اینکه بتواند یک بار دیگر شاهد حضورش در تیم ملی باشد، کاملا ناامید کرد.

نادی در حرکت بعدی خود برای ادامه قدرت‌نمایی و نشان دادن توانایی‌هایش به ولاسکو از شهرداری ارومیه به باریج اسانس رفت تا در کنار آرمین تشکری،‌ امیر غفور، مهدی مهدوی و فرهاد قائمی و زیر نظر مصطفی کارخانه برای قهرمانی لیگ تلاش کند. باریج اسانس، فصل نسبتا کم نوسانی را تجربه کرد و از همان ابتدا در رده‌های بالای لیگ قرارد گرفت تا در نهایت هم مرحله گروهی را به عنوان صدرنشین به پایان برد.


جدایی ناگهانی ولاسکو از تیم ملی والیبال ایران و پیوستنش به تیم آرژانتین، نادی را دوباره امیدوار کرد تا شاید بتواند جایش را در تیم ملی برای لیگ جهانی 2014 پس بگیرد اما تراژدی علی نادی ادامه یافت.   

کاپیتان تیم والیبال باریج اسانس کاشان در دیدار با نوین کشاورز دچار مصدومیت زانو شد که پزشکان آن را پارگی رباط صلیبی تشخیص دادند. به این ترتیب نادی تا تابستان سال آینده نمی‌تواند دست به توپ شود و این یعنی از دست دادن لیگ جهانی 2014 و شاید مسابقات قهرمانی جهان در لهستان. مسئولان باریج اسانس قصد دارند رودریگو سانتانا، سرعتی‌زن سابق تیم ملی والیبال برزیل را جایگزین نادی کنند. 

دکتر سیامک افروزی، پزشک تیم ملی والیبال و تیم باریج اسانس کاشان در مورد مصدومیت نادی به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: ما پس از شنیدن خبر مصدومیت نادی از او خواستیم به کاشان بیاید تا وضعیت زانویش را مورد بررسی دقیق قرار دهیم. چیزی که در حال حاضر می‌توان گفت این است که رباط صلیبی او دچار پارگی شده ولی قسمتی از رباط پایش هنوز زیر تورم زانو باقی مانده و ما 3 هفته روی زانوی او کار خواهیم کرد تا تورمش کمتر شود و دامنه حرکتی آن به حالت طبیعی برگردد.

وی افزود: MRI مجددی که بعد از این 3 هفته به عمل می‌آید نیاز او به جراحی را مشخص می‌کند. اگر او احتیاج به جراحی داشته باشد، اواسط تابستان و اگر جراحی نخواهد اواسط فروردین ماه به زمین مسابقه باز خواهد گشت. میزان آمادگی او بعد از این مدت بستگی به تمرین و انگیزه‌اش دارد که خوشبختانه نادی نشان داده انگیزه زیادی برای بازگشت دارد. احتمال نیاز زانوی نادی به جراحی فعلا 50-50 است. 

دکتر اکبر رضایی، پزشک سابق تیم ملی فوتسال نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در این باره اظهار داشت: ورزشکاری که دچار پارگی کامل رباط صلیبی شده باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد و طبق قوانین تا 2 ماه‌ونیم باید مراقبت‌های درمانی و کلینیکی انجام دهد، سپس تحت نظر یک فیزیوتراپ متخصص و حرفه‌ای، درمانش را پیگیری کند که در مجموع بین 5 ماه‌ونیم تا 6 ماه طول می‌کشد. اگر درمانی اصولی روی پای ورزشکار صورت گیرد او بعد از 6 ماه از عمل جراحی، دیگر مشکلی نخواهد داشت و با توجه مضاعف به زانوی جراحی شده، مثل تقویت عضلات و استفاده از زانوبند مشکلی برای ادامه فعالیت حرفه‌ای نخواهد داشت. تاکید می‌کنم که زانوی جراحی شده نیاز به مراقبت بیشتر دارد چون در صورت آسیب‌دیدگی مجدد، درمان آن بسیار سخت‌تر از دفعه اول خواهد بود.  


باید امیدوار بود علی نادی به سرنوشت آرش کمالوند که 2 سال از بهترین سال‌های ورزش قهرمانی خود را به خاطر 2 بار پاره شدن متوالی رباط صلیبی از دست داد، دچار نشود.

چون بازیکن مورد علاقمه ن

چون کاپیتان و بازیکن شایسته ای هس واسش دعا می کنم


فکر می کنم کار انسان دوستانه ای باشه ک شما هم این کارو انجام بدید تا سرانجام علیرضا نادی مثل محمد محمدکاظم و ارش کمالوند ک هردوشون از بازیکنای خیلی خوبی بودن نشهکاپیتاااااااااااااااااااااااااااااااااااااان جونم
اگه دوس دارین ب خلیج فارس رای بدید و از خلیج عربی نفرت دارید  برید ادامه مطلب


و همچنین اینکه ویژه برنامه نوروز شبکه3 با اجرای احسان علیخانی عززززززززززززززززییییززززززززززه


برای دادن رای ب خلیج همیشه پارس روی عکس زیر کلیک کرده و رای دهیدسایت عکس[ 1392/11/30 ] [ 16:35 ] [ ] [ نظرات() ]